Odborová organizace v Národním muzeu podporuje stávku vysokých škol

Dne 17. 10. 2023 se členská schůze jako nejvyšší orgán naší organizace jednohlasně usnesl na vyjádření podpory stávkujícím vysokým školám.

Text usnesení:

Základní odborová organizace OSPKOP v Národním muzeu vyjadřuje jednoznačnou podporu požadavkům stávkujících a zároveň varuje, že situace v kultuře je velmi obdobná.

V Národní muzeu pracuje celá řada absolventů a absolventek humanitních oborů. Mnoho z nás prošlo studiem na filozofických fakultách a naše sounáležitost je tak zcela přirozeným projevem solidarity. Uvědomujeme si kritickou situaci, která panuje nejen v humanitních oborech, ale v celém vysokém školství. Situace v resortu kultury se v mnohém podobá. Chronické podfinancování a nezájem vládních politiků dovršený konsolidačním balíčkem může českou kulturu dovést k utichnutí.

Bez vzdělání není kultura a bez kultury není vzdělání.