Podpora humanitních oborů

Výbor základní odborové organizace OSPKOP v Národním muzeu vyjadřuje podporu akcím „Hodina pravdy“, které jsou plánované na 28. 3. 2023.  Jako zaměstnanci největší paměťově instituce v zemi si uvědomujeme důležitost humanitních oborů a fakult, na kterých jsou vyučovány. Tyto obory důležitě přispívají k rozvoji celé společnosti a jsou nepostradatelnou součástí obecné vzdělanosti. Značná část zaměstnanců Národního muzea jsou absolventem právě humanitních fakult. Odborné výsledky rámci dotčených oborů jsou důležitou součástí naší práce a spolupráce s humanitními fakultami nám poskytuje nové impulsy pro další rozvoj v naší činnosti. Z výše uvedených důvodů považujeme požadavky protestujících na důstojné financování za oprávněné.

Web protestní akce: Hodina pravdy – Protest učitelů humanitních a společenskovědních VŠ